UKS SZAMOTUŁY

Aktualności

Uroczyste zakończenie roku szkolnego Gimnazjalistów.
26-06-2016

W dniu 24 czerwca 2016 r. o godz. 11.00 w Zespole Szkół nr 1 w Szamotułach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego Gimnazjalistów.
Wśród których były siatkarki Naszego Klubu spośród których wiele z nich otrzymało wyróżnienia, pamiątkowe statuetki, książki. W tych uroczystościach Nasz Klub reprezentował Prezes Klubu Pan Wiesław Małyszka oraz Sekretarz Klubu Pan Ryszard Frąckowiak, którzy podziękowali trzem zawodniczkom za godne reprezentowanie barw klubowych naszego klubu na szczeblu wojewódzkim i centralnym. Wszystkim tym zawodniczkom życzymy dalszych sukcesów siatkarskich już w nowych klubach.

1. Iwona Polega – KS Pałac Bydgoszcz
2. Agnieszka Wojciechowska – KS Pałac Bydgoszcz
3. Patrycja Niećkowiak – PTPS Piła.


Sekretarz Klubu
Ryszard Frąckowiak
gimnazium zakonczenie roku 2016 gimnazium zakonczenie roku 2016
VOLLEYMANIA 2016
26-06-2016

Orlik Volleymania 2016 W Kaliszu rozegrano VI Ogólnopolski Finał Orlik Volleymania 2016. W zawodach wystartowały 24 drużyny wyłonione w drodze wielostopniowych eliminacji ( uczestniczyło 1340 zespołów ) przeprowadzonych w całej Polsce. Zwyciężył zespół Plas I Kielce.

  Najwyżej sklasyfikowanym zespołem z Wielkopolski była drużyna złożona z zawodniczek i zawodników klubów Rzemieślnik Kwilcz i Szamotulanin Szamotuły, która zajęła 12. miejsce. Na piętnastej pozycji uplasował się Hetman Sobieski Poznań.

  Końcowa klasyfikacja Orlik Volleymanii:
1. PLAS I Kielce
2. PSP 11 Kędzierzyn-Koźle
3. Sandecja-Dunajec Nowy Sącz
4. UMKS MOS Wola Warszawa
5. Piorun V.T. Rzeszów
6. SKS Szóstka/UKS Serbinów Biała Podlaska
7. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 Starogard Gdański
8. Zahir Wschowa/Virtus Szlichtyngowa
9. Championy Zachodniopomorskiego Szczecin/Pyrzyce
10. LUKS Sukces 1 Komprachcice
11. UKS "Jasinek I" Gdańsk
12. Rzemieślnik Kwilcz/Szamotulanin Szamotuły
13. SP 4 Andrychów
14. SP 3 Nysa 1
15. UKS Hetman Sobieski Poznań
16. Kurian Volley 4 Olsztyn
17. "Szewczyk" Ostrołęka
18. Sejny-Suwałki
19. Sokoliki Kamienna Góra
20. Plas II Kielce
21. UKS "AS" Koczała
22. SOS Jastrzębie
23. Koset  I Grudziądz
24. Kurian Volley I Olsztyn
Trzy zawodniczki UKS powołane do Kadry

UKS SZAMOTUŁY Trzy zawodniczki UKS „SZAMOTULANIN” zostały powołane do Kadry Wielkopolski na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży:

1. Agnieszka Wojciechowska
2. Iwona Polega
3. Patrycja Niećkowiak

Pierwsze dwie zawodniczki od nowego sezonu reprezentować będą Klub Sportowy Pałac Bydgoszcz a trzecia PTPS Piła. Wszystki zawodniczkom życzymy dalszych sukcesów sportowych na arenach krajowych.

Sekretarz Klubu
Ryszard Frąckowiak
UKS SZAMOTUŁY
Wojewódzki Finał Turnieju Mini Siatkówki Dziewcząt o Puchar KINDER + Sport

UKS SZAMOTUŁY W dniach 7-8.05.2016r w Hali Widowiskowo-Sportowej w Turku przy ul. Parkowej 3 rozgrywany był finałowy turniej w Mini Siatkówce dziewcząt i chłopców. Wśród 12 drużyn w Wielkopolsce w roczniku 2004 wystąpiła drużyna UKS SZAMOTULANIN, która po wyrównanych i zaciętych meczach ostatecznie zajęła 10 miejsce w województwie.

W finale wojewódzkim klub UKS Szamotulanin reprezentowały zawodniczki:
1. Oliwia Bąkowska
2. Patrycja Chudziak
3. Julia Pawlak
4. Zuzanna Pieniak

Naszej drużynie serdecznie gratulujemy wywalczonego miejsca i życzymy dalszych sukcesów w nowym sezonie 2016/2017.

Sekretarz Klubu
Ryszard Frąckowiak
Obóz Letni UKS SZAMOTULANIN

UKS SZAMOTUŁY W dniach 18 -27.09.2016r siatkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego „SZAMOTULANIN” przebywać będą na obozie letnim w Karpaczu, gdzie szlifować będą formę na nowy sezon 2016/2017 Wyjazd na obóz nastąpi w dniu 18 sierpnia 2016r spod Hali Sportowej „NAŁĘCZ” ul. A. Mickiewicza 4 w Szamotułach o godz.8.30 Zbiórka wszystkich uczestników w dniu wyjazdu o godz. 7.45 Zawodniczki wraz z opiekunami zakwaterowane będą będą w Domu Wczasowym „MORION” przy ul. Nad Łomnicą 7 w Karpaczu ( pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami i TV ) Zajęcia siatkarskie odbywać się będą w Hali Sportowo-Widowiskowej w Karpaczu przy ul. Konstytucji 3 Maja 54 ( na zdjęciu ) oddalonej od miejsca zakwaterowania 500 m (6 min.) Trenerzy będą również mogli korzystać z miejskiego stadionu, który jest umiejscowiony obok miejsca zakwaterowania a także z boiska wielofunkcyjnego znajdującego się obok Hali Sportowej (na zdjęciu)

Sekretarz Klubu
Ryszard Frąckowiak

UKS SZAMOTUŁY UKS SZAMOTUŁY UKS SZAMOTUŁY
Kinder + SPORT

UKS SZAMOTUŁY W dniu 17 kwietnia 2016r w Hali Sportowo-Widowiskowej w Rokietnicy odbyły się wojewódzkie półfinały Mini Siatkówki KINDER + Sport. W turnieju tym uczestniczyły zawodniczki roczników 2003, 2004, 2005 w kategorii dwójki, trójki i czwórki.
Wśród zespołów biorących udział w tych półfinałach były też zawodniczki UKS-u Szamotulanin. Najlepiej spisały się zawodniczki w trójkach, które wywalczyły awans do Finału Wojewódzkiego, który rozegrany zostanie w w dniu 08.05.2016r (niedziela) gospodarz MKS MOS Turek.

W finale tym klub UKS Szamotulanin reprezentować będą:
1. Oliwia Bąkowska
2. Patrycja Chudziak
3. Julia Pawlak
4. Zuzanna Pieniak

Sekretarz Klubu
Ryszard Frąckowiak
Konsultacje szkoleniowe Kadry Nadziei Olimpijskich w plażowej piłce siatkowej

UKS SZAMOTUŁY W maju 2016r we Wrześni odbędą się konsultacje szkoleniowe Kadry Nadziei Olimpijskich w plażowej piłce siatkowej.

Powołanie do kadry otrzymało pięć zawodniczek z Wielkopolski wśród których jest jedna zawodniczka z szamotulskiego klubu.

Zuzanna Adamek (Barycz Janków Przygodzki)
Julia Płócienniczak (Barycz Janków Przygodzki)
Julia Linka (Szamotulanin)
Julia Tadeusz (Olimp Września)
Weronika Jędrzejak (Olimp Września)

Sekretarz Klubu
Ryszard Frąckowiak
Memoriał Blanki Rusinek

UKS SZAMOTUŁY W dniu 3 kwietnia 2016r rozegrany został XI Memoriał Blanki Rusinek Piłce Siatkowej Dziewcząt. Turniej z udziałem 9 drużyn rozegrany został w hali Sportowo-Widowiskowej „NAŁĘCZ” przy ul. A. Mickiewicza 4 w Szamotułach. Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy SZAMOTULANIN a Patronat Honorowy sprawował Starosta Szamotulski Pan Józef Kwaśniewicz. W turnieju udział wzięły drużyny: MKS MDK Trzcianka, UKS Sokół Drezdenko, UKS Czwórka Piła, UKS Środa Wielkopolska oraz cztery drużyny gospodyń. Turniej otworzył Wiceburmistrz Miasta i Gminy Szamotuły Pan Dariusz Wachowiak w obecności Państwa Rusinek oraz Posła RP Pana Jakuba Rutnickiego. Po rozegraniu wszystkich spotkań w grupach przystąpiono do rozegrania spotkań półfinałowych, które wyłoniły finalistów tegorocznego memoriału były to zespoły : UKS Szamotulanin IV i UKS Środa Wlkp.

I miejsce zajęła IV drużyna UKS Szamotulanin
II miejsce wywalczył UKS Środa Wielkopolska
III miejsce przypadło I drużynie UKS Czwórka z Piły
IV miejsce zajęła II drużyna UKS Szamotulanin
V miejsce UKS Czwórka II zespół z Piły
VI miejsce I zespół UKS Szamotulanin
VII miejsce zajęła drużyna UKS Sokół Drezdenko
VIII miejsce zajęła drużyna MKS MDK Trzcianka
IX miejsce zajęła III drużyna UKS Szamotulanin

Organizatorzy turnieju wyróżnili nagrodami rzeczowymi najlepsze zawodniczki tego turnieju:

* Najlepszą zagrywającą została - Iwona Polega ( UKS Szamotulanin )
* Najlepsza przyjmująca – Karina Brzezińska ( UKS czwórka Piła )
* Najlepsza rozgrywająca – Paulina szych ( UKS Środa Wlkp. )
* Najlepsza atakująca – Patrycja Niećkowiak ( UKS Szamotulanin )
* Najlepsza środkowa – Weronika Balcerzak ( UKS Środa Wlkp. )
* Najlepsza libero – Agnieszka Wojciechowska ( UKS Szamotulanin )
* MVP Turnieju została - Julia Linka ( UKS Szamotulanin)

Pamiątkowe medale, puchary, statuetki oraz nagrody rzeczowe wręczali: Wicestarosta Pani Beata Hanyżak, Radny Powiatowy Michał Karwacki, Rodzice Blanki Rusinek, Prezes UKS Szamotulanin Pan Wiesław Małyszka oraz Sponsorzy turnieju.
Zdaniem wielu trenerów turniej był bardzo dobrze przygotowany przez organizatorów oraz stał na dość wysokim poziomie w tej kategorii wiekowej. Podsumowanie turnieju oraz jego zakończenie dokonała Pani Wicestarosta Beata Hanyżak.

Sekretarz Klubu
Ryszard Frąckowiak

UKS SZAMOTUŁY UKS SZAMOTUŁY UKS SZAMOTUŁY Autor zdjęć: M. Prętka
Walne Zebranie Sprawozdawcze za Rok 2015

UKS SZAMOTUŁY Zarząd Klubu UKS „Szamotulanin” zaprasza członków Klubu, rodziców i zawodniczki na Walne Zebranie Sprawozdawcze za Rok 2015, które odbędzie się w dniu 30.0.3.2016r. o godzinie 18:00 w Sali Konferencyjnej Hali Nałęcz.
Rewelacyjny początek sezonu naszych najmłodszych siatkarek w rozgrywkach mini siatkówki!

UKS SZAMOTUŁY W niedzielę 07.11 nasze najmłodsze siatkarki z roczników 2003-2006 wzięły udział w pierwszym turnieju fazy rozbudowanej mini siatkówki organizowanej przez WZPS w Pile. Nasze zawodniczki w każdej kategorii zajmowały miejsca w czołówce.
Kategoria rocznika 2003 (czwórki).
UKS Szamotulanin Szamotuły reprezentowały dwa składy
I – Jędrzejczak Gabriela, Niećkowiak Dominika, Piątkowska Jagienka i Prętka Michalina
Po niesamowitej walce i dwóch wygranych na przewagi meczach (z Rogoźnem i SKF Poznań) oraz nieszczęśliwej porażce (również na przewagi) z zespołem SP4 Poznań gorszym stosunkiem małych punktów nasze podopieczne zajęły 2 miejsce w grupie, co dawało możliwość gry o miejsca 4-6, gdzie w pierwszym meczu pokonaliśmy zespół Sp 12 Piła 17:15, a następnie przegraliśmy 12:15 z UKS LIDER Rokietnica. W grupie tej wszystkie zespoły odnotowały po jednej porażce i jednym zwycięstwie i o końcowej kolejności decydował stosunek małych punktów. UKS Lider Rokietnica zajął 4 miejsce stosunkiem punktów +1, 5 miejsce – SP12 Piła 0, a nasz zespół ze stosunkiem małych punktów -1, ostatecznie zajął 6 miejsce w turnieju.
Gra naszej czwórki wygląda coraz lepiej i z optymizmem czekamy na kolejne turnieje :)

II – Gardecka Noemi, Kąkol Karolina, Kuligowska Zuzanna, Makosińska Jagoda, Paplaczyk Paulina
Nasz drugi zespół mimo ogromnej walki zajął w turnieju 12 miejsce, co spowodowane było przede wszystkim dużymi problemami z zagrywką.

Kategoria rocznika 2004 (trójki)
UKS Szamotulanin Szamotuły również reprezentowały dwa składy
I – Bąkowska Oliwia, Chudziak Patrycja, Pawlak Julia
II – Groszewska Małgorzata, Hańczyk Aleksandra, Pieniak Zuzanna, Przybylska Katarzyna
Obie nasze trójki zagrały świetny turniej i w pierwszym etapie turnieju pokonywały kolejnych przeciwników w grupie. Obie trójki pewnie wygrały swoje grupy, co pozwoliło im awansować do grupy rywalizującej o miejsca 1-4.
Nasze dziewczyny również na tym etapie pokazały się z rewelacyjnej strony i zajęły 2 najwyższe miejsca na podium!

Kategoria rocznika 2005 (dwójki)

W najmłodszej kategorii UKS miało aż 3 zespoły. Dziewczyny, które dopiero zaczynają przygodę z siatkówką wzięły przykład ze starszych koleżanek i również zagrały bardzo dobre zawody zajmując odpowiednio 21, 10 i 2 miejsce! Miejsce na podium wywalczyła para Dukat Maja i Skonieczna Aleksandra!

Naszym mini siatkarkom GRATULUJEMY i czekamy na kolejne sukcesy!
Kolejne turnieje już 29 listopada i 13 grudnia.
Kadetki najlepsze w Turnieju Eliminacyjnym

UKS SZAMOTUŁY Kadetki UKS Szamotulanin Szamotuły zostały najlepszą drużyną turnieju rozgrywanego w Szamotułach.
W efektownym stylu zwyciężyły po 3:0 z KTPS KONIN oraz SPARTĄ ZŁOTÓW. Gratulujemy sukcesu naszemu zespołowi!
projekt mone studio
Copyright © UKS Szamotulanin Szamotuły. Oficjalna strona.